ehitamine kasulikku uudis 06.juuni 2024

Konstruktsiooni niiskustehniline kontroll tarkvaraga WUFI

Lisaks materjalide müügile ja tehnilisele nõustamisele pakub Tervemaja OÜ nüüd ka võimalust konstruktsioonide niiskustehniliseks kontrolliks. Teadaolevalt oleme esimesed Eestis, kes kasutavad selle teostamiseks tarkvara WUFI. Tegemist on tarkvaraga, mis on rahvusvaheliselt heaks kiidetud.  Lisaks sooja- ja õhupidavusele hoones on oluline mõista ka niiskuse mõju ja käitumist konstruktsioonis pika ajaperioodi jooksul. WUFI-ga on see võimalik.

WUFI koostab realistlike dünaamilis simulatsioone hoone konstruktsioonide niiskustehnilise toimivuse kohta kasutades selleks reaalseid kliima andmeid, sealhulgas võttes arvesse ka hoovihmasid ja päikesekiirgust. Oluline on arvestada, et ka päikesepaneelidest või kõrgetest puudest/hoonetest tekkivad varjud võivad märgatavalt vähendada konstruktsiooni kuivamispotentsiaali, mis omakorda võib põhjustada niiskuse kogunemist.

Pikaajaline kokkupuude kõrge niiskusega võib aga tekitada probleeme konstruktsioonis ning samuti terviseprobleeme, mis tekivad hallitusest. Ka materjali kihtide asetus ja paksus konstruktsioonis võib teatud olukordades olla määrava tähtsusega toimiva ja mittetoimiva lahenduse määramisel.

Kuna sisemine soojustamine on seoses vanade hoonete renoveerimisega muutunud järjest populaarsemaks, siis on WUFI abi võimalik kasutada ka selliste hoonete puhul, kust väljast soojustada ei ole võimalik. Teadaolevalt on sisemine soojustamine seotud suuremate riskidega kui välimine soojutamine ning seetõttu on mõistlik eelnevalt kontrollida konstruktsiooni toimivust.

Tervemaja pakub võimalust kontrollida konstruktsioonide niiskustehnilist toimivust konstruktsioonides, kus on kasutusel meie poolt müüdavad materjalid.

Seega, kui on kahtlus konkreetse lahenduse toimivuse kohta, siis on mõistlik seda kontrollida.

Jüri Juurikas, müügiinsener Tervemaja OÜ

Kasulikud artiklid

Tervemaja OÜ

tervemaja@tervemaja.ee
Tähe 135A 50107 Tartu, Eesti

Tallinna esindus

tallinn@tervemaja.ee
Kadaka tee 2, Tallinn
+372 6002 550
+372 5193 8197
Avatud: E-R 8.00-16.00

Tartu esindus

tervemaja@tervemaja.ee
Tähe 135A, Tartu
+372 7405 509
+372 5650 9709
Avatud: E-R 9.00-17.00
Kasutame küpsiseid, et pakkuda teile parimat kogemust meie veebisaidil. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

${i18n('all_posts')}

ehitamine

kasulikku

uudis