kasulikku 15.juuni 2016

Intelligentne pro clima® INTELLO® (PLUS) eirab soojustamise ehk aurutõkete ehitusfüüsikalist kuldreeglit

Aasta 2016 läheb ajalukku, sest nüüd muutub ehitiste soojustamine ja aurutõkke valik ehitusinsenerile,
ehitajale, aga ka tavakodanikule tunduvalt arusaadavamaks ning lihtsamaks. Aastani 2016 kehtis nn
kuldreegel: sisepinna veeauru juhtivus peab välispinna omast olema 5–10 korda väiksem. Nii suur erinevus annab aurutõkkematerjali pakkujale võimaluse tõlgendamiseks vastavalt vajadusele ehk küsitavale konstruktsioonile. Ja räägitakse isegi, et veeaurujuhtivus peaks olema 5–10 korda suurem. See segadus on meid pikalt häirinud, kuid on nüüdseks kõrvaldatud. Tegelikult on probleemi juba ammu lahendanud kaubamärk„ pro clima®“.
Aastatepikkuse arendustöö järel on alates 2004. Aastast toodetud intelligentset auru- ja õhutõket INTELLO® (PLUS). See on intelligentne auru- ja õhutõke, mis omab ainulaadset niiskusmuutlikku kliimamembraani. Teda nimetatakse ka targaks aurutõkkeks, sest tema membraan töötab vastavalt niiskuskoormusele, s.t talvel on ta auru tõkestav ja suvel auru läbilaskev ning see toimib kõigis maailma kliimavöötmetes. INTELLO® on mõeldud plaatvilladele ja INTELLO® PLUS on armeeritud, mis lubab teda kasutada nii plaatvillade kui ka puistevillade sisemise auru- ja õhutõkkena. Puistevilladel ilma armeeringuta auru- ja õhutõkke kasutamine on keelatud. Aastate jooksul on nii välismaa kui ka Eesti teadusasutused INTELLO®(PLUS)-I väga palju kordi katsetanud, testinud, uurinud ning analoogtoodetega võrrelnud. INTELLO®(PLUS) on lõppraportites olnud alati esile tõstetud ja väga positiivselt heaks kiidetud. Süsteemil INTELLO®(PLUS) on sellised süsteemisertifikaadid nagu Soome VTT, Iirimaa NSAI, Inglismaa BBA ja Prantsusmaa CSTB.

Tooted: mastiks ORCON F, universaalne ehitusteip TESCON VANA ja auru- ja õhutõke INTELLO®PLUS on Saksamaa tarbijaajakiri SŌung Warentest väljaande 4/2012 testivõitjad. 26. jaanuaril 2016 väljastas Saksamaa Ehitustehnika Instituut(DIBt) INTELLO®(PLUS)-ile ehitustehnilise heakskiidu nr. Z-9.1-853, mis on niiskusmuutlike auru- ja õhutõkete valdkonnas esimene ja väga ainulaadne. See ainulaadne ehitustehniline dokument tunnustab aurutõkestava välispinnaga konstruktsioonide puhul esimese ja ainukese niiskusmuutliku auru- ja õhutõkkematerjalina just INTELLO®(PLUS)-i.

Ilma lisatuulutuseta difusioonikindlateks konstruktsioonideks loetakse nn metall, muru, kruus jne lamekatustena või viilkatustena. Käesoleva aastani oli nii Saksamaal kui ka Eestis selliste konstruktsioonide ehitamine keeruline, sest vastavalt Saksamaa nõuetele peavad ehitusinsenerid tõestama difusioonikindlate konstruktsioonide toimivuse vastavalt DIN normidele. Peale DIBt heakskiidu väljastamist ei vaja INTELLO®(PLUS)-ga ehitatud konstruktsioonid enam tõestamist nende toimivuse kohta. Lisaks eelöeldule ei ole vastavalt DIBt poolt väljastatud ehitustehnilisele tunnustusele vajadust kaitsta puitkonstruktsioone puidukaitsevahenditega. Kuid see kehtib muidugi ainult juhul, kui kasutada õhkupidavalt paigaldatud intelligentset auru- ja õhutõket INTELLO®(PLUS). Kõikide teiste aurutõkete puhul tuleb difusioonikindla väliskihiga puitkonstruktsioone hallituse eest kaitsta puidukaitsevahenditega. Kõik aurutõkked ja ka intelligentne auru- ja õhutõke INTELLO®(PLUS) peavad olema paigaldatud õhkupidavalt. Kaubamärk„ pro clima®“ on tegelenud alates 1980ndate algusest õhku- ja tuultpidavatele konstruktsioonidele mõeldud lahendustega. Meie oleme selle valdkonna tunnustatud spetsialistid ja meid nimetatakse ka õhupidavuse pioneerideks. Kõik Eesti esimesed energiasäästlikud hooned ja passiivmajad on tihendatud „pro clima®“ toodetega. See on usaldus ja ajas kestvus, mis on Eestis juba aastast 2007 esimene omataoliste toodete seas. Lisaks ainulaadsele INTELLO®(PLUS)-le on meil katustele ja seintele mõeldud SOLITEX seeria monoliitse membraaniga katuse aluskatted ja tuuletõkked. Eelnimetatud toodete õhku- ja tuultpidavaks paigaldamiseks on vaja laia valikut ajas kestvaid erinevaid ehitusteipe (TESCON, EXTOSEAL, UNI TAPE jne), avatäidetele mõeldud teipe (CONTEGA), juhtmete ja torude mansette (KAFLEX, ROFLEX), mastikseid (ORCON F, ECO COLL), tihenduskorke (STOPPA), krunte (TESCON PRIMER) jne.

Toodete ajas kestvus on ehitamisel väga oluline. Nii on pro clima® teibid TESCON VANA, TESCON No.1 ja UNI TAPE läbinud tesƟ, mis kinnitab nende teipide eeldatavaks elueaks sada aastat. Meil on hea meel, et meie kliendid saavad turvaliselt kasutada INTELLO®(PLUS)-i ja võivad olla nüüd vabad hirmudest, kõhklustest ja kahtlustest. Kuldreegel, et sisepinna veeauru juhƟvus peab olema välispinna omast 5–10 korda väiksem, kõigi toodete ja lahenduste puhul enam ei kehti.

Tervemaja OÜ (Äripäev)

Kasulikud artiklid

Tervemaja OÜ

tervemaja@tervemaja.ee
Tähe 135A 50107 Tartu, Eesti

Tallinna esindus

tallinn@tervemaja.ee
Kadaka tee 2, Tallinn
+372 6002 550
+372 5193 8197
Avatud: E-R 8.00-16.00

Tartu esindus

tervemaja@tervemaja.ee
Tähe 135A, Tartu
+372 7405 509
+372 5650 9709
Avatud: E-R 9.00-17.00
Kasutame küpsiseid, et pakkuda teile parimat kogemust meie veebisaidil. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

${i18n('all_posts')}

ehitamine

kasulikku

uudis