Fermacell kipskiudplaadis on olemas kõik need eelpool nimetatud omadused. Fermacell on tuntud eelkõige siseviimistlusplaadi ehk kipskiudplaadi väljamõtleja ja tootjana. Seda kasutatakse hoonete siseviimistluses, kui soovitakse kõrge kvaliteedilist aluspinda ning kui pinnakattematerjalid ja seinakonstruktsioonid peavad täitma kõrgeimaid tule- ja helipidavus nõudeid. Fermacell kipskiudplaat lihtsustab arhitektide ja ehitajate valikuid, sest üks plaat sobib nii seintele, lagedele, kui ka põrandatele:
Helipidavus
Siseruumides viibides ei soovi keegi, et neid lärm häiriks või nende lärm häiriks teisi. Lärm on rahvusvaheliselt tunnustatud stressi tekitaja ja sellega peab arvestama.. Hoone vaheseinte üks kõige olulisem kvaliteedinäitaja on helipidavus, sest vaheseinad peavad kahte ruumi helipidavalt eraldama. Fermacelli 12,5mm plaadil on kontrollitud helipidavus 41dB, kui ta on paigaldatud kõige kitsamale metallkarkassile ja ilma isolatsioonita konstruktsioonile. Selline helipidavus on väga madal. Lisades isolatsioonimaterjali karkassi vahele saame kontrollitud helipidavuseks 48dB, mis on juba hea näitaja 75mm paksuse seina puhul. Hotellides on lubatud vaheseinte helipidavus vähemalt 55dB. Fermacelliga on see saavutatav juba 100mm paksuse vaheseinaga, mis on metallkarkassil ja kaetud mõlemalt poolt ühe Fermacell kipskiudplaadiga.
Tulepüsivus
Ehitise projekteerimisel tuleb pöörata tähelepanu ka tulepüsivusele. Kui eespool rääkisime 75mm paksuse seina headest helipidavus omadustest, siis sama konstruktsiooni kontrollitud isolatsiooniga või ilma isolatsioonita tulepüsivus on EI30. Fermacelli konstruktsioonide tulepüsivus 30 minutit on miinimum, sest valikus ei ole mitteühtegi konstruktsioonilist lahendust tulepüsivusega alla 30 minuti. Fermacelli tulepüsivuslahendused võimaldavad lihtsalt saavutada tulepüsivust 60 minutit (al.100mm) ja vajadusel on see võimalik 125mm paksuse seinakonstruktsiooni tulepüsivus parandada kuni 120 minutini.
Ohutu inimese tervisele
Eespool on keskendutud toote füüsikalistele omadustele. Enne projekteerimist tuleks toodete valikus eelistada inimese tervisele ohutuid valikuid. Hoone koosneb füüsikalistest ja ka keemilistest omadustest. Fermacell kipskiudplaadi füüsikalisi omadusi kinnitab Euroopa tehniline tunnustus (ETA-03/0050). Inimese tervisele ohutu toote omadusi saab tootja vabatahtlikult tõendada ja selle protseduuri on Fermacell plaadid läbinud. Ehitusmaterjalide keemilisi omadusi kontrollivad laborid peavad vastama standardile ISO 16000, mis on väga karmid ja sellist laborit Eestis ei ole. Fermacelli häid omadusi kinnitavad sõltumatud instituudid – ECO Instituudi ja Rosenheimi Ehitusbioloogia instituudi (IBR) poolt väljastatud sertifikaadid. 01.02.2019.a. jõustub uus standard EN 16516:2017 (Ehitustooted. Ohtlike ainete eraldumise hindamine. Ruumide siseõhku toimuva emissiooni määramine), mida on Fermacell juba aastakümneid kliendi heaolust lähtuvalt täitnud. Fermacell on ainulaadne ehitusplaat, mis on rahvusvaheliselt heakskiidetud ja seda ka Eesti turul.
FERMACELL kipskiudplaat – lihtne toode, mis täidab ka nõudliku arhitekti ja tellija nõudmised.