uudis 20.oktoober 2023

Ehituspuidu kõrged hinnad ja puidupõhiste plaatide kallinemine.

Puidupõhiste plaatide hind on märgatavalt tõusnud. Usaldusväärse alternatiivina võib kasutada kipskiudplaate. Tänu materjali spetsiifilistele omadustele võib kipskiudplaate fermacell® kasutada seintel kandevõimelise ja jäigastava plaatvooderdisena, tuletõkkevooderdisena puitdetailidel ning jäigastavate detailidena ka lae- ja katusepindadel. Kipskiudplaadi fermacell® Vapor puhul lisandub veel järgmisi omadusi.
Puidupõhiste plaatide hind on märgatavalt tõusnud. Usaldusväärse alternatiivina võib kasutada kipskiudplaate. Tänu materjali spetsiifilistele omadustele võib kipskiudplaate fermacell® kasutada seintel kandevõimelise ja jäigastava plaatvooderdisena, tuletõkkevooderdisena puitdetailidel ning jäigastavate detailidena ka lae- ja katusepindadel. Kipskiudplaadi fermacell® Vapor puhul lisandub veel järgmisi omadusi. See toimib aurutõkkena ja täidab samal ajal mitut funktsiooni. Puitkarkassehitustele iseloomulikke kolmekihilisi konstruktsioone veeauru läbilaskvate välisseintega saab nüüd rajada ühekihilistena. Peale selle ei eraldu fermacell®-i kipskiudplaatidest keskkonda praktiliselt mingeid saasteaineid.

Ehituspuidu hinnad tõusevad uuele rekordilisele tasemele. Põhjuseks on ehituspuidu eksporditavate koguste suurenemine eeskätt USA-sse ja seda tänu pakutavale heale hinnale. Saksamaal ja ka Eestis toob see kaasa defitsiidi ja suurenevad kulutused. Kuna puitkiudplaatide valmistamiseks kasutatakse teise kvaliteediklassiga puitu, ei puuduta see tendents neid tooteid otseselt. Sellele vaatamata on hinnatõus ka siin olemas. Selle põhjuseks on ühest küljest – osaliselt ka koroonaviirusest tingitud – nõudluse kasv, teisest küljest on hinnatõus põhjustatud tööstusest, mis õigustab seda liimide hinna tõusuga. Sellele lisandub asjaolu, et tehaste töövõime on saavutanud maksimumi ja seetõttu on tootmisvõimsus saavutanud piiriäärse taseme.

Nutikas ja usaldusväärne alternatiiv puidupõhistele plaatidele on fermacell®-i kipskiudplaadid. Eeskätt tänu oma suurele stabiilsusele võib fermacell®-i kipskiudplaate kasutada nii kandvate kui ka jäigastavate elementidena ja puitkonstruktsioonides voodrina (koormuse kasutusklassid 1 ja 2 standardi EVS EN 1995-1 kohaselt, vt EVS EN 1995-1-1:2010-10-eurocode 5. Puitkonstruktsioonide arvutused ja projekteerimine. Osa 1-1. Üldreeglid).

Kasulikud artiklid

Tervemaja OÜ

tervemaja@tervemaja.ee
Tähe 135A 50107 Tartu, Eesti

Tallinna esindus

tallinn@tervemaja.ee
Kadaka tee 2, Tallinn
+372 6002 550
+372 5193 8197
Avatud: E-R 8.00-16.00

Tartu esindus

tervemaja@tervemaja.ee
Tähe 135A, Tartu
+372 7405 509
+372 5650 9709
Avatud: E-R 9.00-17.00
Kasutame küpsiseid, et pakkuda teile parimat kogemust meie veebisaidil. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

${i18n('all_posts')}

ehitamine

kasulikku

uudis